A fizikai energiák a gyógyászatban is nagyszerűen hasznosíthatók, például a lökéshullámok, amelyek tulajdonképpen nagy erejű hanghullámok. Ezeket a hullámokat a bőrfelszín közelében létrehozzuk, így a környező szövetek károsítása nélkül a problémás testtájékon különféle gyógyulási folyamatok indulnak el.
A lökéshullám-terápiát elterjedten a vázizomzat problémáinak csökkentéséhez használják az orvostudományban. Elsőként a testen kívül létrehozott lökéshullám-terápiát vesekövek összezúzásához használták, majd sikeresen kezdték alkalmazni ortopédiai problémák gyógyításánál is.
A kezelések sikeressége az első terápia után már érzékelhető, de 2-4 kezelés után a páciensek több, mint 80%-a számolt be a fájdalom megszűnéséről vagy annak jelentős mérsékléséről.
Az esztétikai-orvosi lökéshullám kezelések alapvetően az alakformálást és a bőrfeszesítést célozzák, a hangsúly a bőr szerkezetének és kötőszövetének javítására irányul.
Fő alkalmazási területek:
A hullámok mélyen a szövet szerkezetébe jutnak, emiatt folyamatos alkalmazásával kiemelkedő eredmények érhetők el a bőr szépészeti jellegű regenerációjában, mint például feszesség, rugalmasság és kollagén regeneráció.
A nagy energiájú hullámokban egymást követi a pozitív impulzus és egy viszonylag rövid ideig tartó szünet. A lökéshullám ütést mér a környező szövetekre, összenyomja azokat és megtöri a molekulák rácsszerkezetét. A szünet és az impulzus váltakozása a gázbuborékok összeomlását eredményezi a zsírszerkezetekben (kavitáció), amelyek a nagy energiájú sugárirányú hullámok után újra terjedni kezdenek, így biztosítva a zsírszerkezetek destabilizációját.
A mechanikus nyomáshullám bevitele regeneratív (helyreállító) szöveti reakciókat vált ki, amelyek gyakorlatilag újraépítik a bőr szerkezetét.
A cellulit kialakulása a bőr irha rétegében lerakódó salakanyagokon keresztül történik, melyek a környező szövetekből magukhoz vonják a vizet, és így egyre nagyobb és nagyobb gömböcskéket alakítanak ki. A felhalmozódó nedvesség ödémát okoz, a megduzzadt csomók egymással találkozva felszakítják a rostok rácsszerkezetét, így a bőr felülete a narancs héját utánzóan egyenetlenné válik.
Heti 2-3 lökéshullám kezeléssel sokat tehetünk az állapot javításáért. A terápia során figyelembe vesszük az állapot súlyosságát, melyeket így különböztetünk meg:
0. fázis: Egyenletes, feszes bőrfelszín, nem található narancsbőr.
1. fázis: Ebben a fázisban a narancsbőr csak az un. csípés-teszttel válik láthatóvá. Amikor ujjainkkal összecsípjük a bőrfelületet, feltűnnek a narancsbőrre jellemző gödröcskék. Amennyiben a lökéshullám-terápiát ebben a stádiumban kezdjük meg, 8-10 kezelés után már nagyon jó eredményekre számíthatunk.
2. fázis: A második fázisban a narancsbőr már szabad szemmel is felismerhető. Az érintett terület kevésbé rugalmas és feszes. Ebben az esetben 9-12 alkalmas terápia ajánlott.
3. fázis: Ebben a fázisban a bőrelváltozások, gödröcskék és mélyedések folyamatosan láthatóak. A bőr állandó hullámos megjelenést mutat. A terápia 10-14 kezelésből áll.
A megfelelő stádium azonosítása után kezdjük meg a terápiát.
A striák a feszülés irányára merőleges lilás-vörös csíkok, melyek idővel fehér színűvé fakulnak. A csíkok jellemzően nagy fogyás vagy hízás után jelentkeznek, terhesség után általános, de intenzív testépítés következtében is előfordul.
Mikor valaki sokat hízik, hirtelen túl sok izmot épít vagy terhes lesz, a bőr középső rétege hosszabb időre kinyúlik. Ez okozza a striákat: a bőr elveszti rugalmasságát, és az izomrostok közötti kapcsolat megszakad.
A csípő és a comb területein a terápia 10-12 kezelésből áll, heti 2-3 alkalom már jó eredményeket hoz. A fenék területén kialakult striák makacsabbak, ott 12-16 alkalom is szükséges lehet a vágyott eredmény eléréséhez.
Az alkalmazást a narancsbőr (cellulit) kezeléshez hasonlóan mindig a nyirok kiáramlás felé kell irányítani. A terápiát a felkar belső részén két kézzel végezzük.
A felkari szövetgyengeséget heti 2-3 alkalommal kezeljük, összesen 8-10 alkalommal.
A terápiát két kézzel végezzük, egyik kezünkkel bőrredőt képzünk az alhasi szakaszon, míg a másik kezünkkel a kezelőfejet 45°-os szögben tartva dinamikusan kezeljük a kezelendő területet.
Kijelenthető, hogy összesen 10-12 kezelés heti 2-3 alkalommal területenként látványos eredményeket hozhat.
A tanulmány szerint ez a 6 legeffektívebb eljárás, amiből van 3 non-invazív (azaz nem kell a bőrt megnyitni):
Ráadásul a lökéshullám terápiát nevezték meg a leghatékonyabb terápiának mind közül.
A Soft Touch lökéshullám legújabb gépének a bemutatója működés közben:
Soft Touch egy innovatív módszer a lökéshullámok alkalmazására a test narancsbőr által érintett területeire. Ezenkívül rendkívül hatékony a megelőző szakaszban, hatékonyan ellensúlyozza a narancsbőr által okozott esztétikai bőrhibákat.
A lökéshullámok olyan akusztikus hullámok, amelyek rövid idő alatt szállítják az energiamennyiséget a kezelni kívánt területre, elősegítve a regenerációs és helyreállítási folyamatokat, hogy a cellulitisz jelenségét kiváltó metabolikus aktivitásra hatással legyenek.
A mechanikus rezgések helyreállítják a kötőszövet rugalmasságát azáltal, hogy javítják a bőr tónusát és kiküszöbölik a narancsbőr által okozott esztétikai bőrhibákat, időtálló eredményekkel.
A Soft Touch Lökéshullám kezelésének kulcsa a legújabb technológiával ellátott ballisztikus kezelőfejekben rejlik: egy exkluzív elektromágneses meghajtórendszer, amely kiküszöböli a hagyományos sűrített levegős rendszerek által okozott diszperziókat. Az exkluzív anyagok használata garantálja a gyors nyomásnövekedést nagyon rövid idő alatt, magas csúcsérték mellett.
Technológiailag rendkívül fejlett rendszer, amely lehetővé teszi a szövetekre alkalmazott nyomásimpulzusok 1000-szer hosszabb ideig tartó hatását, mint az egyszerű “lökéshullámok” esetében, olyan eredményekkel, amelyek a közelmúltig lehetetlennek tűntek.
Sikertörténetek, esettanulmányok, kedvezmények és hírek
Getting an accurate diagnosis can be one of the most impactful experiences that you can have.